Medzinárodná spolupráca

Obrovským benefitom YC je práve medzinárodná splupráca a sieť mladých profesionálov zaoberajúcich sa projektovým manažmentom. IPMA ponúka neobmedzené možnosti pre sebarealizáciu a zdieľanie odborných skúsenosti s projektovým riadením a to naprieč celým svetom.
Každoročne sa uskutočňuje trojdňový globálny workshop kde sa stretávajú zástupcovia YC z celého sveta a to vždy v inej krajine. Tento rok sme sa stretli za účelom rozvíjať aktivity a členov YC v hlavnom meste Kazachstanu v Astane. Predošlé ročníky boli organizované napríklad v Paname, Holandsku, Chorvátsku či Fínsku.
Dôležitou súčasťou fungovania YC je i spolupráca medzi jednotlivými krajinami na základe geografickej polohy. Slovensko úzko spolupracuje s projekťákmi v Rakúsku a v Českej republike, do budúcna by sme radi nadviazali spoluprácu s YC v Holandsku, Litve a Chorvátsku.
Medzinárodna spolupráca nie je len benefitom YC ale hlavnou súčasťou existencie. Dôkazom toho sú i rôzne súťaže nad národného charakteru ako GeCCO (Global eCollaboration Competition), Project Manager of the year a PM Champion ship.


Global Workshop

global youngcrew astana 2017YC Global Workshop je neoddeliteľnou časťou fungovania IPMA YC.

Tento rok sme sa stretli v Astane hlavnom meste Kazachstanu a bol to neuveriteľný zážitok. Celkovo bolo zastúpených 18 krajín a o inšpiráciu nebola núdza.

Prvou časťou bolo YC assembly kde sa preberala stratégia YC s hlavnými témami ako „rebrandig“ a „recognition model“ Neskôr nasledovala séria prednášok s nosnou témou: Plnenie snov a ako nám k tomu vie pomôcť projekt manažment. Medzi TOP prednášky určite patrila životná cesta kozmonauta TOKTARA AUBAKIROVA a maratónca MARATA ZHYLANBAYEVA, ktorý ako jediný na svete prebehol všetky najväčšie púšte na svete.

global youngcrew astana 2017Tohtoročný Global WS nám priniesol kopec inšpirácie a noviniek s ktorými sa budeme s vami deliť v najbližšej dobe. Už teraz sa tešíme na budúci ročník.

Comments are closed.